קרצוף שטיחים

שיטת ניקוי שטיחים בקרצוף יבש

ניקוי שטיחים בקרצוף יבש היא שיטה אפקטיבית לניקוי שטיחים המתבצעת ברמת לחות נמוכה יחסית. שיטת הקרצוף היבש היא טכניקה מקובלת ונפוצה מאוד בענף של ניקוי שטיחים מקצועי מזה עשרות שנים. שיטה זאת מתבססת על טכניקת ניקוי די דומה לשיטת ניקיון שטיחים על ידי קרצוף רטוב, מאחר וגם בשיטה זו משתמשים במברשות לניקוי סיבי השטיחים.

בשיטת ניקוי שטיחים על ידי הקרצוף היבש משתמשים במכונה עם מאוורר כדי להקציף את חומרי ניקוי השטיחים. חומרי הניקוי נשפכים על מברשות אופקית מסתובבות. כמו בכל השיטות האחרות המקצועיות לניקוי שטיחים, ככל שמשתמשים בכמות גדולה יותר של חומר ניקוי כך לוקח זמן רב יותר לייבש את השטיח.

בחלק מהמכונות לניקוי שטיחים קיימת אפשרות להסרת הקצף וחלקיקי הלכלוך שנדבקים לשטיח באופן מכני. במכונות בהן אין פונקציה כזאת חייבים לבצע שאיבה יסודית בעזרת שואב אבק כדי להסיר את חומר הניקוי והלכלוך.

חומר הניקוי בו משתמשים בשיטה חייב לכלול דטרגנט באיכות טובה המגביר לחות, וחומר מייבש כדי לסייע בספיגת שומנים. בדרך כלל במיכל השאיבה הסופי במכונת הניקוי יש חומר המפרק את הקצף שנשאר בסיבי השטיח וזאת על ידי טכניקת שאיבה

הוראות לניקוי שטיחים בשיטת הקצפה יבשה

 

שאבו את השטיח בעזרת שואב אבק כדי לנקות באופן יסודי, תוך שימוש בטכניקות שאיבת אבק יסודיות.

לפני הניקוי העבירו קונדישנר על השטיח. עם הסיום, המתינו כעשרים דקות. ככל שהשטיחים מלוכלכים יותר, יש להמתין זמן ממושך יותר.

בהכנת תמיסת ניקיון מתאימה, דאגו לעקוב אחרי הוראות היצרן. הכנת תמיסה מרוכזת אולי נראית כפיתרון מהיר ואפקטיבי יותר, אך למעשה אינה משפרת את התוצאות.

תנו למכונה לייצר כמות סבירה של קצף לפני שתתחילו בפרוצדורת הניקיון. עברו על השטיח עם המכונה, כאשר אתם דוחפים את מכונת הניקוי בקצב אחיד. אין לבצע זאת מהר מדי כדי למנוע הופעת פסים על השטיח. לחלופין, קצב איטי מדי יגרום לנזילת קצף על השטיח. לאחר מכן, יש לחזור על הפעולה בכיוון ההופכי.

אם השטיח מלוכלך מאד או שמצאתם בו אזורים עם כתמי לכלוך כבדים, יש לעבור שוב עם המכונה באלכסון.

מספר מחקרים מדעיים הראו ששיטה זאת יעילה בהסרת חלקיקי אבק הגורמים לאלרגיות, ולאלרגיות הנגרמות מעובש