ניקוי שטיחים באדים

זוהי השיטה הנפוצה ביותר בניקוי שטיחים מקצועי. כדי לשמור על שטיח נקי באמת ולא רק לנקות אותו באופן המסיר את הלכלוך והכתמים מהשכבה העליונה שלו, שטיחים חייבים לעבור ניקוי באדים פעם או פעמיים בשנה, תלוי במידת השימוש בשטיחים: ככל שיש תנועה רבה יותר של אנשים כך התדירות הנדרשת לביצוע ניקיון שטיחים מקצועי תכופה יותר.

למעשה ניקוי שטיחים באדים הוא שם מטעה, מכיוון שאין שימוש באדים אלא במים חמים מאד אבל אלה אינם מתחממים לטמפרטורה היוצרת קיטור

ניקוי שטיחים באדים - תהליך העבודה

רצוי מאד לשאוב את השטיח לפני הניקוי. בשלב הבא, תמיסה של מים חמים מרוססת על השטיח ואז מייד עוברת סחיטה ביחד עם הלכלוך שיוצא מסיבי השטיח. כאשר המים נסחטים, המוט של מכונת הניקוי שואב את המים ביחד עם הלכלוך. השטיח נראה חום ומלוכלך בזמן הניקוי שלו.

חלק ממכונות הניקוי מגיעות עם צינור פלסטיק שקוף המאפשר למנקה לראות את כל הלכלוך היוצא מן השטיח. גם המנקה וגם הלקוח יכולים לראות שהשטיח עובר ניקוי עמוק.

המנקים עוברים על השטיח, חלק אחד בכל פעם, כאשר בפעם האחרונה חוזרים שוב בכיוון הנגדי.

לאחר הניקוי לוקח לשטיח כ-8 עד 10 שעות להתייבש. אין לשאוב את השטיח כאשר הוא רטוב או לח. בתום ההמתנה לייבוש השטיח, התוצאה היא שטיח נקי בעל חזות חדשה ורעננה.

ההתקדמות הטכנולוגית בשנים האחרונות הפכה את השיטה לניקוי שטיחים באדים ליעילה ביותר מבין כל השיטות האחרות לניקיון שטיחים מקצועי. כיום, המכונות המשמשות בניקוי שטיחים יותר חזקות ומידת הסחיטה גדולה יותר. הודות להתפתחויות אלה זמן הייבוש של השטיח התקצר באופן משמעותי