ניקוי ספות - מדוע חשוב לנקות את ספות הבית שלכם?

מדוע ניקוי ספות הינו עניין מהותי? ראשית, ניקיון קשור קשר הדוק בשמירה על היגיינה ובריאות המשפחה. שנית, ספות מהוות ריהוט מרכזי בבית. הספות ברוב הבתים הפרטיים ניצבות במרכז הסלון מול הטלוויזיה. הספות משמשות לבילוי משפחתי משותף באופן תדיר וקבוע ומשחקות תפקיד חשוב בחזות של הסלון והבית כולו ולכן חשוב מאד לשמור עליהן נקיות ואסתטיות. במאמר זה נציג בקצרה את התהליך הבסיסי של אחד מהשירותים הפופולאריים ביותר בין שירותי ניקיון שמציעות חברות ניקיון רבות – ניקוי ספות.

גם אם נשתדל בכל כוחנו לשמור על ניקיון הבית, כל רהיט בבית זקוק לתחזוקה ולניקוי יסודיים אחת לתקופה. ספות בסלון הן רהיט שנעשה בו שימוש בתדירות גבוהה, לדוגמא לשם צפייה בטלוויזיה, ולעיתים קרובות תוך כדי אכילה ושתייה. מסיבה זאת ספות נוטות להתלכלך במהירות ובמשך הזמן הן גם סופגות כתמים שקשה להסירם. בנוסף לכך ספות יכולות לספוג ולצבור אבק שאינו בריא לנשימה.

מעבר לעניין הבריאותי, ניקוי ספות הינו קריטי גם בשמירה על גם המראה האסתטי של הבית. אם אורחים מגיעים להתארח כאשר מופיעים כתמים על הספה זה בהחלט יכול להתגלות כדבר לא נעים.

אז כעת, כשהחלטנו לנקות את הספות בבית שלנו, נותר לשאול כיצד מבצעים זאת נכון

ניקוי ספות - כיצד זה מתבצע?

ראשית, לפני שנתחיל במלאכת הניקיון מומלץ מאד לבדוק מהם החומרים מהם עשוי הרהיט. לכל סוג רהיט קיימות שיטות ניקוי מתאימות משלו ובהחלט לא מדובר כאן על שיטת ניקוי אחידה. ניקוי ספות מעור למשל, יתבצע בשיטה שונה מאשר ניקוי ספות מבד. גם בתוך הסוגים השונים קיים מגוון -למשל בספות עור, קיימם מגוון רחב של סוגי עור המשמשים בריפוד של ספות ויש להתאים את שיטת הניקיון לסוג העור הספציפי.

תהליך הניקיון הבסיסי של ספות

  • תחילת הניקיון נעשה עם שואב אבק לשם ניקוי לכלוך ואבק, כאשר מנקים את כל חלקי הספה כולל המושבים והכריות. אין לשכוח את אחורי הספה והמשענות של הידיים.
  • לנקות את החלקים מהעץ עם מטלית רכה.
  • אם הנכם מבקשים להסיר כתמים שנדבקו לספה, רצוי להתאים את שיטת הניקוי גם לסוג הכתם אם זהו כתם מיין, כתם ישן או חדש וכו'.
  • קרצוף וניקוי בעזרת חומר ניקיון מתאים.
  • ייבוש

ניקוי ספות צריך להיעשות בהתאם להוראות היצרן. בדרך כלל כשרוכשים רהיט חדש מוצמדת תווית המכילה הוראות חשובות בקשר לניקיון של הרהיט שלכם . מומלץ מאד לקרוא אותן ולעקוב אחריהן. יצרן יכתוב אלו חומרי ניקיון כדאי להשתמש כמו שמפו מסוים. אם רכשתם חומרי ניקוי מיוחדים ביחד עם הספה השתמשו בהם. לביצוע ניקוי ספות יסודי באמת צריך להשתמש במכונה מיוחדת ולכן מומלץ לפנות לניקוי מקצועי אחת לתקופה. לעיתים יהיה מומלץ לבצע ניקוי יבש של הבד שמרפד את הספות

טיפים לניקוי ספות

  • לא לנקות בחומרי ניקיון שאינכם מכירים או שאינם מותאמים לסוג הספה!
  • התחילו לנקות בעזרת חומר הניקוי על פני מקטע קטן בספה לפני שאתם מתחילים לנקות כדי לוודא שאין פגיעה בסוג המשטח שאתם מנקים.

אחת לתקופה פנו לחברה מקצועית לניקוי יסודי של הספה , לניקוי מקיף של אבק, כתמים והחזרת המראה החדש לבד